Powered by SUM-NET
 

Etap 6 - dostęp do pełnego tekstu

Bibliograficzne bazy danych dostępne w Bibliotece SUM (Medline, Embase, Polska Bibliografia Lekarska) zawierają tylko opisy publikacji, ale umożliwiają w większości przypadków przejście z opisu publikacji do czasopisma elektronicznego, w którym znajduje się pełny tekst dokumentu.

Przykład z bazy Embase:W razie problemów z przejściem od opisu publikacji w bazie do pełnego tekstu artykułu w czasopiśmie można skorzystać bezpośrednio z Katalogu Czasopism Elektronicznych Biblioteki SUM.

W przypadku czasopism, które nie mają wersji elektronicznej należy skorzystać z katalogu zbiorów Biblioteki SUM Aleph i sprawdzić czy dostępna jest wersja drukowana. Jeżeli Biblioteka SUM posiada czasopismo w wersji drukowanej to można z niego korzystać na miejscu w czytelni lub zamówić kserokopię.

Jeżeli Biblioteka nie posiada tytułu czasopisma, można zamówić odbitkę artykułu przez wypożyczalnię międzybiblioteczną, która sprowadzi odpłatnie odbitkę publikacji z innej biblioteki w Polsce lub za granicą.

Polska Bibliografia Lekarska nie ma możliwości połączenia się z pełnym tekstem publikacji, jednak duża część czasopism, uwzględnionych w bazie dostępna jest w internecie bezpłatnie. Dostępność tytułów można sprawdzić w Katalogu Czasopism Elektronicznych Biblioteki SUM.

 
medyczne_bazy_danych/etap_6_dostep_do_pelnego_tekstu.txt (948 views) · ostatnio zmienione: 2011/03/02 10:09 przez jseiffert
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki