Powered by SUM-NET
 

Ikony SUM w PubMed

Opisane poniżej ułatwienia dla czytelników SUM dostępne są w bazie PubMed tylko po wejściu do niej poprzez stronę Biblioteki SUM.

Ikony

Baza PubMed oferuje bibliotekom możliwość oznaczenia ikonami opisów publikacji, których pełne teksty są w danej bibliotece. Ikony SUM w PubMed oznaczają zatem artykuły z czasopism, których pełne teksty dostępne są w Bibliotece SUM w formie drukowanej lub online.

Filtr ze zbiorami Biblioteki SUM

Drugim ułatwieniem dla czytelników jest uporządkowanie rezultatów według dostępności do pełnego tekstu artykułu. Czytelnik jako rezultat wyszukiwania otrzymuje wszystkie opisy dostępne w bazie, jednak dzięki filtrom znajdującym się po prawej stronie rezultatów, możliwe jest przeglądanie tylko publikacji dostępnych w pełnym tekście. Dostępne są następujące filtry:
Free Full Text - publikacje, których pełne teksty są dostępne bezpłatnie w internecie;
SUM Zbiory - publikacje, których pełne teksty są dostępne tylko w sieci uczelni;
Free lub SUM - publikacje, których pełne teksty są dostępne w sieci uczelni i/lub bezpłatnie;
Brak w zbiorach SUM - zalecamy dodatkowo sprawdzenie na Liście czasopism elektronicznych A-Z.Po przejściu do linku Zbiory SUM i wybraniu formatu Abstract wszystkie opisy bibliograficzne powinny zawierać ikony-linki do zbiorów online lub zbiorów drukowanych lub obie ikony jednocześnie, w zależności od tego w jakiej formie Biblioteka posiada dany tytuł czasopisma.


Zbiory online

Klikając w ikonę oznaczającą zbiory online Biblioteki SUM użytkownik zostaje przekierowany do pełnego tekstu artykułu na stronie wydawcy lub bazy pełnotekstowej.

Zbiory drukowane

Klikając natomiast w ikonę oznaczającą zbiory drukowane użytkownik zostaje przekierowany na stronę przejściową, gdzie uzyska informacje, że wybrany tytuł czasopisma jest dostępny w Bibliotece Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w formie drukowanej wraz z określeniem zakresu chronologicznego dostępu. W celu uzyskania pełniejszej informacji użytkownik może skorzystać z linku do katalogu Biblioteki, po kliknięciu którego przechodzi na stronę katalogu Aleph Biblioteki SUM do indeksu, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się poszukiwane czasopismo.

 
medyczne_bazy_danych/ikony_sum_w_pubmed.txt (3011 views) · ostatnio zmienione: 2013/02/15 09:59 przez atyczka
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki